PERFORMANCE ROAD DISC - RDC7 SERIES

Vyrostli jsme, jezdili a závodili na těch nejrozbitějších silnicích za typicky Britského počasí ... klikni a čti dále


Teprve nyní, jsme mohli postavit silniční kolo, které nejen přežije tyto podmínky, ale přímo si o ně říká. Poslední výzkumy potvrzují, že 30mm široké bezdušové pláště jsou přinejmenším stejně rychlé, jako úzké pláště běžných kol, ale naopak jednoznačně excelují po stránce ovladatelnosti a komfortu. Precizní zpětná vazba hydraulických kotoučových brzd poskytuje prstům skvělou kontrolu nad kolem ve sjezdech bez ohledu na to, jestli začíná pršet nebo se za zatáčkou objevil traktor. Široká paleta převodů udržuje Vaše nohy v optimálních otáčkách v místech, kde obvykle odpadáte, aby jste pokračovali od jednoho kopce k druhému bez viditelné stopy únavy. Hromada skvělých komponentů by byla k ničemu bez toho správného rámu, jak říká bývalý silniční profesionál s UCI rankingem, šéf našeho vývoje Ian. Stvořil jsme ultimátní “21st century British road bike.” Lehký, aerodynamický, s precizním řízením pro udržování rychlosti, ale se zadní stavbou a sedlovkou o průměru 27.2mm, se schopností pohlcovat rázy a vibrace po celou dobu jízdy. Přirozeně jsme rozšířili zadní stavbu pro velkoobjemové pláště a přidali nepřízni počasí odolné, vnitřní vedení kabeláže s gumovými průchodkami DOX, naše dědictví z MTB. Navrhli jsme i naše originální přesně padnoucí blatníky, protože nikdy nevíte, jestli zaprší třeba v červnu. Toto je kolo, na kterém budeme chtít závodit a sportovat za každého počasí, ať už pro zlepšení kondice, vítězit na Stravě, nebo prostě proto, že opravdová výkonnost je opravdová zábava. "Mimořádně komplexní a ovladatelný, nabízející hodnotu skvělého bojovníka do každého počasí" - Cycling Plus "Neskutečně komfortní a universální, pro dlouhé distance a celoroční jízdu po těch nejhorších cestách." VÍTĚZ TESTU - Bikes Etc "Jednoduše řečeno, Whyte Wessex je kolo, které změnilo naše představy, co znamená "all-rounder". “Jistě, měli jsme kola co kombinují endurance geometrii se závodní odezvou a nemalou dávkou rychlosti, nebo kola připravené závodit s těmi nejnovějšími a nejlepšími technologiemi navyšující komfort, ale Whyte Wessex je zcela jistě jejich král, co nezanechal kámen na kameni na cestě za svým cílem, stát se nejlepším celoročním kolem." - ROAD CYCLING UK "Whyte si stanovil jasný cíl. Vytvořit to nejodolnější, nejspolehlivější, a nejkonfortnější kolo do nejhorších podmínek. Povedlo se jim to. Je to obdivuhodné kolo." - road CC

ROAD PLUS / ADVENTURE

Rozbité, ale příjemné ... klikni a čti dále


Rozbité, ale příjemné? Vyjeli jste již někdy naladěni na příjemnou vyjížďku, která ale skončila ihned poté, co jste se objevili na rozbitém asfaltu plném děr? Nikdy více! Ať už jedete po jakémkoliv silnici, existuje teď silniční kolo, které nad tím vším zvítězí - nový Whyte Glencoe. Je to kolo, které definuje hranice RoadPLUS kategorie kategorie a doslova pluje po kvalitních silnicích - a když se najdenou zhorší podmínky příjde ta jeho chvíle. Překvapivě pohodlný a tichý i na těch nejrozbitějších silnicích, přesvědčí tě šlápnout do pedálů v místech, kde by jste se normálně drželi zpátky, udržíte si tak více rychlosti, přilnavosti a jistoty v zatáčkách. Delší, stabilní geometrie rámu speciálně vyladěná pro tento rozměr kol, kombinovaná s kratším předstvacem, široká řidítka a prodložená stopa řízení, vytváří vzorec ovladateknosti, z kterého těžíte zvýšenou stabilitou ve vysoké rychlosti na těch nejrozbitějších silnicích. Odolná 650b kola, doplněná novou generací bezdušových plášťů 47c, přináší přilnavost a nevídaný komfort bez navýšení valivého odporu. Jestli miluješ jízdu po silnicích, ale již máš dost těch děravých cest, Glencoe je kolo pro tvé cesty.

GRAVEL / ADVENTURE - GX SERIES

Naše G-X kola jsou definicí universality. Silniční, terénní nebo oboje ... klikni a čti dále


Naše G-X kola jsou definicí universality. Silniční, terénní nebo oboje, během jedné vyjížďky, bez velké námahy, účinné a rychlé. Kola Friston a Gisburn nastavují nový standard vyjížďkám all-round jezdců. Aby jsme posunuli off-road schopnosti kol se zahnutými řidítky do nových dimenzí, museli jsme si pro ně vyrobit vlastní komponenty jako jsou 500mm široké “berany” a přední karbonová vidlice s 15mm závitovou osou. To vše, aby MTB inspirovaný položený úhel vidlice, prodloužená horní rámová trubka a dokonce i teleskopická sedlovka ve standardu modelu Gisburn, ti dávaly takovou kontrolu nad strojem, o které si jiné 700c/gravel biky mohou nechat jen zdát. Chytře navržené vzpěry zadní stavby se 40mm tubless ready plášti na širokých ráfcích (plus možnost použít nový standard 27.5” Road Plus plášťů a ráfků), znamenají užívání si nekonečných možností objevování divočiny bez obav o výdrž materiálu. Zároveň si můžete užívat pocit rychlosti a efektivity, když uháníte po silnici nebo se proplétáte ulicemi města směrem k nejbližším kopcům. Široký rozsah převodů řazení SRAM a jedním prstem ovladatelné hydraulické brzdy se 160mm velkým kotoučem na předním kole pro zvýšení brzdného výkonu, jsou skvěli parťáci pro naši ultra-univerální vizi G-X biku. Náš unikátní systém uchycení a těsnění sedlovky InterGrip, systém pro vnitřní vedení kabeláže a teleskopické sedlovky DOX, tak činní bike nejen voděodolný, ale i připravený na budoucnost. Znamená to, že jestliže existují nějaké limity pro naše G-X kola, jsou to jen tvé vlastní představy.